Top 5 – Warszawskie kawiarnie

CafeBristol3

1. Cafe Bristol

ul. Krakowskie Przedmieście 42/44

Cafe Bristol może poszczycić się czymś, o czym inne kawiarnie mogą jedynie pomarzyć – ponad wiekową tradycją! Kawiarnia otwarta w 1901 r., urządzona w modnym wówczas w stylu Art Nouveau. Lubiła tu bywać cała ówczesna śmietanka towarzyska. Czuć tu klimat przedwojennej Warszawy, a miejsc takich niewiele już pozostało. Na jednej ze ścian zobaczymy autograf Marleny Dietrich z 1964 r., goszczącej wówczas w kawiarni.

Średnie ceny: 13 – 45 zł

Godziny otwarcia: codziennie: 8:00 – 19:00

Strona internetowa: www.cafebristol.pl


lokale_wawa_staroswiecki_032. Pijalnia Czekolady – Staroświecki Sklep

ul. Szpitalna 8

Kolejna kawiarnia z tradycją, otwarta jeszcze w XIX wieku przez Emila Wedla. Słynny fabrykant czekolady w podwórku tej właśnie kamienicy otworzył pierwszy zakład produkcyjny E.Wedel. W kawiarni bywały takie sławy jak Henryk Sienkiewicz czy Bolesław Prus. Pijalnia słynie z pysznej czekolady (polecam gorzką z dodatkiem piernika!), a działający w tym samym lokalu „Staroświecki Sklep” – z ręcznie robionych pralinek. Przemiła obsługa!

Średnie ceny: 10 – 20 zł

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 8:00 – 22:00, sobota: 10:00 – 22:00, niedziela: 10:00 – 21:00

Strona internetowa: www.wedelpijalnie.pl


czuły

3. Czuły Barbarzyńca

u. Dobra 31

Kawiarnia literacka uważana za pierwszą tego typu w Warszawie. To tutaj zaczęła się moda na książki przy kawie, która ogarnia co raz to kolejne dzielnice miasta. To istne centrum kultury, odbywają się tu spotkania z autorami, koncerty, zajęcia dla dzieci i wiele innych. Bezpretensjonalna atmosfera, stosy książek i dobra kawa, a wszystko to w bliskim sąsiedztwie Wisły, Centrum Kopernika i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Średnie ceny: 8-15 zł

Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek: 10:00 – 20:00,  piątek – sobota: 10:00 – 21:00, niedziela: 11:00 – 20:00

Strona internetowa: www.czuly.pl


próżna

4. Cafe Próżna

ul. Próżna 12

Kawiarnia, która tchnęła nieco życia w Próżną, zanim jeszcze rozpoczął się proces jej rewitalizacji. Mury okolicznych domów mogłyby nam opowiedzieć wiele historii z czasów, kiedy warszawscy Żydzi wiedli tu szczęśliwe życie. Cafe Próżna też opowiada historie, na ścianach wiszą przedwojenne fotografie, a na półkach leżą książki o dawnej Warszawie. Miejsce często odwiedzane przez artystów z pobliskiego Teatru Żydowskiego.

Średnie ceny: 8 – 15 zł

Godziny otwarcia: piątek – sobota: 10:00 – 24:00, poniedziałek – czwartek i niedziela: 10:00 – 23:00

Strona internetowa: www.cafeprozna.pl


przy-kasce

5. Bar Kawowy Przy Kaśce

Aleja Solidarności 66a

Miejsce kultowe, które trzeba odwiedzić! Niewiele się tu zmieniło od czasów Gierka: brązowe firaneczki, sztuczne kwiaty, boazeria i chłodnia z deserami. Atmosfera powinna oczarować wszystkich fanów filmów Barei. Wpaść tu można zarówno w ciągu dnia na kawę jak i wieczorem na piwo. Niedawno odrestaurowano duży neon nad wejściem. Przystępne ceny, brak lansu i goście ze wszystkich warstw społecznych.

Średnie ceny: 5 – 15 zł

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 12:00 – 23:00, sobota – niedziela: 13:00 – 23:00

Strona internetowa: wolne żarty 😉

   Send article as PDF   
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *