Top 5 – Lokale z pięknym widokiem

temat-rzeka1. Temat Rzeka

Ścieżka wzdłuż Wisły przy Moście Poniatowskiego

Klubokawiarnia przy Moście Poniatowskiego na plaży uznanej przez magazyn National Geographic za jedną z najładniejszych plaż miejskich w Europie. Temat Rzeka organizuje przeróżne warsztaty i zajęcia sportowe. Wieczorami przemienia się w klub, odbywają się tu koncerty i imprezy dj`skie. Rozpościera się tu jeden z najbardziej zapierających dech w piersi widoków Warszawy. Widzimy tu wieżowce Śródmieścia i podświetlone nocą mosty, a z drugiej strony wyłaniający się spomiędzy drzew Stadion Narodowy. Wszystko na rozgrzanym słońcem piasku, nad brzegiem Wisły, z dala od zgiełku miasta.

Ceny: średnie

Godziny otwarcia: codziennie od rana

www.facebook.com/trzeka


panorama

2. Panorama Bar & Lounge

Al. Jerozolimskie 65/79, Hotel Marriot

To jedyny bar w Warszawie położony tak wysoko, bo aż na 40 piętrze! Widoki są niezwykłe, bowiem w najbliższym sąsiedztwie wznoszą się inne wysokościowce. Przede wszystkim jest to cocktail bar, ale dla zgłodniałych również się coś znajdzie. Szeroki wybór drinków, którymi można delektować się siedząc przy barze – twarzą do okien. Szeroki wybór intrygujących potraw, napojów, koktajli i mocnych alkoholi. Wejście ogólnodostępne przez lobby hotelowe.

Ceny: wysokie

Godziny otwarcia: codziennie od 18:00

www.panoramabar.pl


qchnia

3. Qchnia Artystyczna

ul. Jazdów 2, Zamek Ujazdowski

Restauracja mieszcząca się w Zamku Ujazdowskim, siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej. Słynie ze świetnej kuchni, nowoczesnej i zdrowej. Piękna, pełna zieleni okolica z niesamowitym tarasem, o którym Maciek Nowak napisał: „Powstrzymać się jednak nie mogę, bo to najpiękniejszy taras w Warszawie, a kto wie, czy nie w Europie”.

Ceny: wysokie

Godziny otwarcia: czwartek – sobota: 12:00 – 23:00, niedziela – środa: 12:00 – 22:00

www.qchnia.pl/blog/


moonsfera

4. Moonsfera

ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie

Restauracja ta położona jest na ostatnim piętrze Centrum Olimpijskiego na warszawskim Żoliborzu. W sezonie letnim można usiąść przy stoliku na jednym z dwóch rozległych tarasów, skąd rozciąga się niezwykły widok na miasto. Restauracja prezentuje kuchnię z całego świata.

Ceny: wysokie

Godziny otwarcia: codziennie: 12:00 – 23:00

www.moonsfera.pl


warszawa-wschodnia

5. Warszawa Wschodnia

ul. Mińska 25, Soho Factory

Restauracja Mateusza Gesslera  z dobrą kuchnią i wspaniałym ogródkiem. Zlokalizowana jest na terenie Soho Factory, stanowiącym zespół zabytkowych, poprzemysłowych obiektów z czerwonej cegły. Sama restauracja mieście się w takim właśnie budynku. Wokół rozpościera się magiczny widok starych, pofabrycznych budynków, w którym mieszczą się galerie i powstają lofty. Po zmroku, na niektórych z nich świecą stare Neony (tuż obok znajduje się jedyne w Europie, drugie na świecie Muzeum Neonu).

Ceny: wysokie

Godziny otwarcia: 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

gessler.sohofactory.pl/

   Send article as PDF   
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *