Ulica Wyspiańskiego na Żoliborzu

DSC02426.resized (1)Na ulicę Wyspiańskiego trafiłem po raz pierwszy i to przypadkiem. Tutejsza zabudowa w stylu dworkowym powstała w latach 20. XX wieku. Budynki mają po trzy kondygnacje, ostatnie mieszczą się w mansardowych dachach z czerwonej dachówki.

Kilka lat temu domy odrestaurowano, ulica wygląda jak z bajki. Mnóstwo jest tutaj zieleni. Przed każdym domem kawałek ogródka, nie ma tu grodzenia i parkanów (a jednak da się). Układ ulicy tworzy coś w rodzaju podłużnego placu, podobno sprzyjało to wytworzeniu się więzi sąsiedzkich.

Nie wiem tylko kim był ten dziwny pan, który szedł stąd za mną kilka minut trzymając komórkę przed sobą jakby filmował.  Zatrzymywał się tam gdzie ja stojąc w bezpiecznej odległości. Raz nawet gdy zawróciłem z jednej uliczki z powrotem do Niegolewskiego – on też zawrócił. W pewnym momencie przed willą Brukalskich usłyszałem jak przez telefon mówi do kogoś: „ten łobuz (…), stoi przy samochodzie”. Rozumiem, że film posłuży mu za dowód w sprawie przestępstwa jakie popełniłem robiąc zdjęcia 🙂

DSC02428.resized DSC02432.resized DSC02434.resized DSC02435.resized DSC02437.resized

www.pdf24.org    Send article as PDF   
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *