Wycieczka: Łazienki Królewskie – Najpiękniejszy Park Warszawy

http://www.dreamstime.com/stock-photography-palace-lazienki-park-warsaw-image25852092Cena: 250 zł (do 3 osób) + 30zł / osoba, za karnet wstępu do obiektów na terenie parku z oprowadzaniem po ich wnętrzach (zwiedzimy Pałac na Wyspie, Biały Domek oraz Starą Oranżerię). Czas trwania: do 3 godzin. 

Początki tego niezwykłego parku sięgają XVII wieku, kiedy Stanisław Herakliusz Lubomirski postanowił stworzyć tu swoją „samotnię” z dala od zgiełku miasta. Powstał wtedy pawilon mieszczący łaźnię, skąd wzięła się późniejsza nazwa Łazienki. W XVIII wieku teren ten nabył król Polski, Stanisław August Poniatowski z przeznaczeniem na swoją letnią rezydencję. To jemu park zawdzięcza dzisiejszy kształt. Większość tutejszych zabytków przetrwała wojnę, a park zalicza się do najpiękniejszych założeń tego typu w Europie. 

W trakcie spaceru dodatkowo zobaczymy: Pałac Myślewicki, Pomnik Fryderyka Chopina, Amfiteatr, Podchorążówkę i wiele innych.

Kontakt:

Email: info@klimatwarszawy.pl
Tel.: 691-09-88-09

4lazienki-royal-park 5lazienki-royal-park

   Send article as PDF   
Pin It

One thought on “Wycieczka: Łazienki Królewskie – Najpiękniejszy Park Warszawy

  1. Byłam z rodziną i polecam każdemu jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie – Łazienki Królewskie. Można tutaj zebrać myśli i spokojnie ‚przejść się” bo zabytkowym parku. Jeśli ktoś potrzebuje odpocząć i poprawić sobie nastrój to ten park będzie niesamowitym rozwiązaniem. Na pewno zaproszę swoją rodzinę z Krakowa do siebie. Ich najmłodsza pociecha jeszcze nie widziała wielu miejsc w naszej stolicy. Łazienki będą pierwsze na naszej liście zwiedzania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *