Wycieczka po Łazienkach Królewskich

Wycieczka po Łazienkach Królewskich

  • Wycieczka po Łazienkach Królewskich i ich wnętrzach
  • Cena: 250 zł + 30 zł / os. za karnet wstępu do obiektów na terenie parku z oprowadzaniem po ich wnętrzach (zwiedzimy Pałac na Wyspie, Biały Domek oraz Starą Oranżerię)
  • 350 zł w języku angielskim 
  • Dwu-trzygodzinna wycieczka piesza.
  • Telefon: 691-098-809
  • Email: info@klimatwarszawy.pl

Zarys historii

Już w Średniowieczu, na tym terenie książęta mazowieccy urządzali polowania, natomiast początki parku sięgają XVII wieku. Marszałek Stanisław Herakliusz Lubomirski stworzył tu wówczas swoją „samotnię” z dala od zgiełku miasta. Powstał wówczas pawilon mieszczący łaźnię, a ponieważ takie przybytki nazywano łazienkami, pochodzenie nazwy parku staje się jasne.

W XVIII wieku teren ten nabył król Stanisław August z przeznaczeniem na swoją letnią rezydencję. Posiadanie takiego miejsca przez monarchę było powszechne w ówczesnej Europie, a król nie przepadał za hałasem i zapachami Warszawy. Park znajdował się wówczas z dala od granic miasta. Król z dworem spędzał tu każde lato, dlatego musiały tu powstać budynki nie tylko mieszkalne, ale i służące rozrywce. To Stanisławowi Poniatowskiemu w dużej mierze park zawdzięcza dzisiejszy kształt, aczkolwiek w kolejnych wiekach powstawały nowe ogrody i założenia parkowe. Większość tutejszych zabytków przetrwała wojnę, a niektóre należą do najważniejszych dzieł architektury klasycyzmu w Polsce. Sam park zalicza się do najpiękniejszych założeń tego typu w Europie.

Wycieczka po Łazienkach Królewskich

W trakcie spaceru zobaczymy: Belweder, Pomnik Fryderyka Chopina, Starą Oranżerię, Biały Domek, Pałac na Wyspie, Amfiteatr na Wodzie, Podchorążówkę, Pałac Myślewicki i wiele innych.

Wycieczka po Łazienkach KrólewskichWycieczka po Łazienkach Królewskich

1 Comment

  1. Byłam z rodziną i polecam każdemu jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie – Łazienki Królewskie. Można tutaj zebrać myśli i spokojnie 'przejść się” bo zabytkowym parku. Jeśli ktoś potrzebuje odpocząć i poprawić sobie nastrój to ten park będzie niesamowitym rozwiązaniem. Na pewno zaproszę swoją rodzinę z Krakowa do siebie. Ich najmłodsza pociecha jeszcze nie widziała wielu miejsc w naszej stolicy. Łazienki będą pierwsze na naszej liście zwiedzania 😉

Comments are closed.