Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie

Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie

  • Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie
  • Cena: 250 zł
  • 350 zł w języku angielskim
  • Dwugodzinna wycieczka piesza
  • Telefon: 691-098-809
  • Email: info@klimatwarszawy.pl

Niejeden warszawiak marzy by zamieszkać na Saskiej Kępie, dlatego, że to pełne zieleni, kameralne osiedle. Powstało w latach 20. i 30. XX w., a jego zabudowa przetrwała wojnę w zasadzie bez uszczerbku. Odnaleźć tu można ważne dzieła modernizmu, o których studenci uczą się w podręcznikach do architektury. Tutaj tworzyli najważniejsi architekci przedwojennej awangardy tacy jak: Bohdan Lachert i Józef Szanajca, Helena i Szymon Syrkusowie, Lucjan Korngold i wielu innych.

Od początku zamieszkiwali tu głównie przedstawiciele wolnych zawodów, jednak przede wszystkim artyści. Z Saską Kępą związane są takie sławy jak Agnieszka Osiecka, Witold Lutosławski, Jan Cybis czy Jan Kobuszewski. Przez środek dzielnicy przebiega ulica Francuska, która pełna jest restauracji i kawiarni. Ich ogródki latem wypełnione są gośćmi po brzegi, dlatego warto tu zostać dłużej.

Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie

W trakcie spaceru zobaczymy: Dom Funkcjonalny, najstarszy dom Saskiej Kępy, pierwszy w Polsce dom eksperymentalny, jeden z pierwszych w Warszawie domów galeriowych, miejsca zamieszkania sławnych Polaków m.in.: Agnieszki Osieckiej czy Witolda Lutosławskiego, modernistyczny kościół św. Andrzeja Boboli, a także miejsca konspiracji z czasów II wojny światowej i wiele innych.

Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie

Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie Wycieczka po Modernistycznej Saskiej Kępie