Wycieczki po Warszawie

Wycieczka po Warszawie, która wciągnie turystę w klimat tego miasta, to nie lada wyzwanie dla każdego przewodnika. Dlatego zapraszam na różne pod względem tematycznym wycieczki tak, aby każdy odwiedzający stolicę Polski mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Traditional Warsaw

Największe Atrakcje

Alternative Warsaw

Warszawa Alternatywna

Jewish Warsaw

Szlaki Żydowskie

Treblinka

Treblinka

Idąc szlakiem największych atrakcji tego miasta obowiązkowym punktem jest jego serce i zarazem źródło, czyli Stare Miasto, które powstało się w XIII w. Totalnie zniszczone w czasie II wojny światowej odrodziło się na nowo po jej zakończeniu. Ranga odbudowy tego miejsca była na tyle duża, że warszawska Starówka trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapraszam również „na salony” czyli na jedną z najpiękniejszych ulic stolicy jaką jest Krakowskie Przedmieście. Tutaj też znajduje się fragment Traktu Królewskiego i mieszczą się najważniejsze reprezentacyjne obiekty – od Pałacu Prezydenckiego, przez Uniwersytet Warszawski po Bazylikę św. Krzyża.

Innym punktem proponowanych wycieczek są Łazienki Królewskie, które swój niezwykły urok zachowały po dzień dzisiejszy. Oprowadzam turystów nie tylko po zabytkowej, letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego, lecz także po innych obiektach wokół oraz pięknych ogrodach, które je otaczają.

Oprowadzanie po szlakach żydowskich

Warszawa to również szlaki żydowskie czyli Getto Warszawskie – największe jakie w Europie podczas II wojny światowej stworzyli Niemcy i pierwsza gmina żydowska na Pradze, która powstała w XVIII w. W tym kontekście historycznym zabieram turystów również do Treblinki, gdzie mieścił się nazistowski obóz zagłady.

Dla tych, którzy chcą, aby wycieczka po Warszawie odbyła się również po miejscach mniej znanych mam propozycję w postaci poznania „socrealistycznej twarzy” warszawskiej architektury, wielokulturowej Pragi, odkrycia magii Śródmieścia Południowego. Zajrzeć można również na modernistyczną Saską Kępę czy podejrzeć miasto nocną porą.

Jeśli ktoś chce zamienić tradycyjne, piesze oprowadzanie na rzecz wycieczki rowerowej, to również istnieje taka możliwość. Na specjalne życzenie mogę przygotować wycieczkę z indywidualnym harmonogramem, dopasowanym pod zainteresowania turysty. Do współpracy zapraszam również szkoły.

   Send article as PDF   
Pin It