Zwiedzanie z przewodnikiem

Docierasz do Warszawy w celach turystycznych i…co dalej? Oznaczasz w nawigacji miejsca, które chcesz zobaczyć i rozpoczynasz swoją przygodę. W tej sytuacji musisz liczyć wyłącznie na siebie i wiedzę z Internetu. Jeśli jesteś doskonałym organizatorem takich przedsięwzięć, to z pewnością będzie to świetny pomysł. Natomiast jeśli zależy Ci na poznaniu miasta i jego fascynującej historii, to skorzystaj z moich usług. Wycieczki po Warszawie z przewodnikiem to sposób na zwiedzanie zabytków i mniej znanych zakątków. Zawsze staram się dowiedzieć, czego dokładnie oczekują ode mnie Klienci. Wówczas przedstawiam plan przechadzki ulicami stolicy i ruszamy w drogę. Opowieść mogę prowadzić również w języku angielskim, którym biegle się posługuję.

Wycieczki po Warszawie z przewodnikiem

Najlepsza wycieczka po ulicach i placach Warszawy z przewodnikiem to taka, która nie nuży. Moją pasją jest wspólne odkrywanie ciekawych miejsc i opowiadanie o nich moim Klientom. Chętnie dzielę się nie tylko swoimi osobistymi historiami związanymi z tym miastem, przekazywanymi przez kolejne pokolenia moich przodków, którzy zamieszkiwali Warszawę wiele lat temu. Staram się, aby wszystkie proponowane wycieczki po Warszawie były jedną z najciekawszych przygód każdego turysty. Każda wycieczka z mojej oferty ma swoją określoną tematykę – od miejsc, które powinno się obowiązkowo odwiedzić aż po te, które niekoniecznie są znane i opisywane.

Moja oferta skierowana jest do grup zarówno małych i kameralnych, jak i dużych, przyjeżdżających do Warszawy autokarem. Do klasycznych tras zwiedzania należą:

  • po Starym Mieście – szlakiem najważniejszych zabytków takich jak Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, mury obronne z Barbakanem, Rynek Starego Miasta i Archikatedra św. Jana. Opowiem historię początków tego miejsca sięgającą XIII wieku. Nie sposób nie wspomnieć o II wojnie światowej. Pokażę Wam najważniejsze pomniki takie jak Pomnik Powstania Warszawskie i Pomnik Małego Powstańca;
  • spacer po Królewskich Łazienkach, w którego trakcie zajrzymy do wnętrz Pałacu na Wyspie, Białego Domu i Starej Oranżerii. Przejdziemy obok Pomnika Fryderyka Chopina, Podchorążówki oraz Amfiteatru. Aleje parku są piękne o każdej porze roku, latem i wiosną kwitną barwne kwiaty, jesienią liście mienią się odcieniami żółci, czerwieni i brązu;
  • spacer najpiękniejszą ulicą miasta — Krakowskim Przedmieściem. Przechodzimy obok Uniwersytetu Warszawskiego i Pałacu Prezydenckiego. Mijamy kościoły, w tym Wizytek, Św. Krzyża, Św. Any oraz liczne pomniki poświęcone znanym Polakom.

Wiem z doświadczenia, że wielu Turystów woli, aby wycieczka po Warszawie z przewodnikiem była „szyta na miarę’. To opcja dla tych, którzy wiedzą konkretnie co chcą zobaczyć w mieście, mają swoje zainteresowania i upodobania. Jestem w stanie dostosować do nich program oraz formę zwiedzania. Jeśli ktoś ma ochotę podziwiać architekturę i zabytki Warszawy z perspektywy dwóch kółek, to zapraszam na przejażdżkę rowerową. Polecam opcję wieczornego zwiedzania stolicy. Zrodziła się ona z prośby miłośników poznawania uroków miasta po zachodzie słońca.
Oprowadzam również w języku angielskim.

Odwiedzający stolicę mają szansę lepiej poznać różne jej oblicza z licencjonowanym przewodnikiem. To często osoba, która nie tylko odkrywa dla turystów ciekawe, atrakcyjne, niepowtarzalne zakątki, ale również pomaga w prozaicznych czynnościach związanych z przyjazdem do nieznanego sobie miejsca. Podpowie, gdzie można smacznie zjeść i spędzić w dobrym klimacie wieczór, znaleźć wolne miejsca parkingowe etc.

Organizuję również szkolne wycieczki po stolicy z przewodniczką – Dominiką. Jej zaletą jest olbrzymia wiedza na temat zabytków i umiejętność dogadywania się z dziećmi i młodzieżą. To bardzo ważne, ponieważ uczniowie są niezwykle wymagającymi słuchaczami, którzy nie znoszą nudy. Dlatego nawet wielogodzinne zwiedzanie Parku i Pałacu w Wilanowie może być ekscytujące. To dzięki opowieściom, które przekazywane są za pomocą łatwych w odbiorze słów. Zabawne anegdoty przeplatają się z tajemniczymi historiami sprzed 200 lat. Młodzi turyści mogą dostrzec pewne analogie między współczesnym życiem a tym z czasów np. Jana III Sobieskiego. Świetnym przykładem jest historia korespondencji między królową Marysieńką, a jej mężem bywającym w podróżach. Istniał wówczas również świat newsów i plotek dotyczących śmietanki towarzyskiej z otoczenia władcy. Informacje rozchodziły się bardzo szybko, co można porównać do działania dzisiejszych mediów społecznościowych.
Warszawa to miasto niezwykłe architektonicznie. Dlatego wycieczka po nim, to ciągłe odkrywanie śladów historii sprzed wielu wieków, jak i bardziej współczesnej. Zapraszam na wspólny spacer!

Pin It