Magia Warszawskiej Pragi

Wycieczka po Warszawskiej Pradze

  • Wycieczka po Warszawskiej Pradze
  • Cena: 450 zł (do 10 osób; w przypadku większych grup proszę o kontakt)
  • 600 zł w języku angielskim
  • Czas: do 2 godzin
  • Telefon: 691-098-809
  • Email: info@klimatwarszawy.pl

Praga Północ to dzielnica, która nie uległa większym zniszczeniom w czasie II wojny światowej. Czuć tu ducha przedwojennej Warszawy. Początkowo było to odrębne miasto, dzielnicą Warszawy Praga została w XVIII w. Większość zachowanych do dziś obiektów pochodzi z przełomu XIX i XX w. Znajdują się tu budowle świadczące o wielokulturowym charakterze dzielnicy: zabytki kultury polskiej, żydowskiej i rosyjskiej, głównie związane z życiem religijnym dawnych Prażan. Specyficzny klimat dzielnicy tworzą zaniedbane kamienice i podwórka-studnie z ich kapliczkami.

W ostatnich latach Praga bardzo się zmieniła. Powstała nowa linia metra, zaczęto remontować kamienice, a do opuszczonych fabryk powoli wraca życie. Ślepe ściany praskich kamienic zapełniane są muralami artystów z całego świata. Praga to mnóstwo kameralnych uliczek i ukrytych zakamarków, jej odkrywanie potrafi być bardzo ekscytujące. Nie ma w Warszawie drugiej takiej dzielnicy, koniecznie musisz ją poznać!

Wycieczka po Warszawskiej Pradze

W trakcie spaceru zobaczymy: Cerkiew Św. Marii Magdaleny, Katedrę Św. Floriana, Żydowski Dom Akademicki, Bazar Różyckiego, Gmach Wychowawczy im. Michała Bergsona, dawną Fabrykę Wódki „Koneser”, podwórka z kapliczkami, murale i lokalizacje „Pianisty” Romana Polańskiego.

Wycieczka po Warszawskiej PradzeWycieczka po Warszawskiej Pradze Wycieczka po Warszawskiej Pradze Wycieczka po Warszawskiej Pradze