Wycieczki z przewodnikiem po Warszawie

Warszawa to fascynujące miasto: pełne zieleni, historii i wbrew powszechnej opinii – pełne zabytków. To także duże miasto, które potrafi przyprawić o zawrót głowy. Znalezienie Starówki nie będzie trudne, jednak czy to wystarczy, by naprawdę poznać Warszawę? Oczywiście, że nie. Warszawa to znacznie więcej, dlatego jeśli zależy Ci na prawdziwym poznaniu stolicy – skorzystaj z moich usług. Wycieczki z przewodnikiem to sposób na zobaczenie zarówno najważniejszych zabytków, jak i mało znanych miejsc. Zobaczysz Warszawę z perspektywy jej rodowitego mieszkańca – moja rodzina żyje tu od ponad 100 lat.

Wycieczki z przewodnikiem

Zawsze staram się dowiedzieć, czego dokładnie oczekują moi Klienci. Miło jest mi słyszeć, że mój spacer był najmocniejszym punktem wizyty w Warszawie. Oferuję różnorodne tematy i oprowadzam po wielu dzielnicach: od Śródmieścia ze Starym Miastem i Powiślem, po Pragę, Saską Kępę, Ochotę i Żoliborz. Pokazuję zarówno największe atrakcje, jak i miejsca mało znane – nie tylko dla osób spoza Warszawy. Mieszkańcy stolicy często bywają na moich spacerach. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem jest wśród warszawiaków bardzo popularne. Oprowadzam również w języku angielskim, którym mówię biegle.

Wycieczki tematyczne

Jedną z oferowanych przeze mnie opcji są wycieczki tematyczne, w czasie których zwiedzamy konkretny rejon miasta. Może być to klasyka spod znaku Starego Miasta i okolic, a może być coś mniej oczywistego jak Praga, Warszawa czasów PRL, kryminalna Warszawa (tu można nawet wychylić kieliszek czegoś mocniejszego 🙂 ) i wiele innych. Taki spacer trwa zwykle około 2 godzin, choć w przypadku Łazienek Królewskich nawet 3 – ze względu na zwiedzanie wnętrz. Taka opcja gwarantuje, że Wasza grupa nie padnie na koniec ze zmęczenia 🙂 Kliknij.

Wycieczki „szyte na miarę”

Masz do dyspozycji więcej czasu? Możemy dowolnie łączyć tematy i zwiedzić różne rejony miasta. W przypadku całodniowego zwiedzania, w przerwie możemy zjeść obiad w lokalnej knajpie. Jestem w stanie dostosować dla Państwa program oraz formę zwiedzania. Organizuję przejazdy minibusem z kierowcą, co zapewnia wygodę i możliwość szybkiego przemieszczania się na większych dystansach. Dla ceniących ruch polecam wycieczki rowerowe – hit ostatnich sezonów! Najpopularniejszą formą są oczywiście wycieczki piesze, ale możemy też korzystać z komunikacji miejskiej, co według mnie jest świetnym sposobem poznawania lokalnych zwyczajów. Kliknij.

Wycieczki szkolne

Łukasz Godlewski - przewodnik po WarszawieWycieczki szkolne są stałym elementem mojej pracy w sezonie wiosennym. Współpracuję ze świetną przewodniczką – Dominiką. Jej zaletą jest olbrzymia wiedza na temat zabytków i umiejętność dogadywania się z dziećmi i młodzieżą. To bardzo ważne, ponieważ uczniowie są niezwykle wymagającymi słuchaczami, którzy nie znoszą nudy. Dlatego nawet kilkugodzinne zwiedzanie Starego Miasta może być ciekawe. To dzięki opowieściom, które przekazywane są za pomocą łatwych w odbiorze słów. Zabawne anegdoty przeplatają się z tajemniczymi historiami sprzed setek lat. Zawsze staramy się dopasować język i tematykę do wieku uczestników wycieczki. Kliknij.

Wycieczki indywidualne

Licencjonowany przewodnik po WarszawieRodziny i grupy znajomych to najczęstsi bywalcy moich wycieczek. W kameralnym gronie odbiór jest zupełnie inny! Można poznać to co bardziej ukryte i wejść do miejsc, do których duża grupa nie wejdzie. Myślę, że każdy powinien zobaczyć stolicę z trochę innej perspektywy niż autobus, samochód lub ekran telefonu. Nawet mieszkańcy często nie wiedzą, że przechodzą obok domu, gdzie mieszkała ich ulubiona pisarka lub aktor. W trakcie takich spacerów często spotykamy ciekawych ludzi lub oglądamy zwykle niedostępne podwórka. To niesamowite ile nowego sam odkrywam w trakcie takich wycieczek!

Oferta dla firm

Zwiedzanie może być elementem integracji pracowników lub sposobem na pokazanie miasta zagranicznym gościom. W pierwszym przypadku są to często osoby z Warszawy. Czasem są to weekendowe wycieczki rowerowe, a czasem popołudniowe spacery po pracy. W 2020 roku, z powodu pandemii Covid-19 były to małe, kilkuosobowe grupy pracowników, którzy po raz pierwszy od dawna mieli okazję się spotkać. W przypadku zagranicznych gości, bardzo popularne są wieczorne spacery po Starym Mieście i okolicy, po których uczestnicy udają się na wspólną kolację.

Co, gdzie, kiedy?

Jeśli masz pytania odnośnie swojego pobytu – pytaj koniecznie! W mojej pracy nie tylko oprowadzam wycieczki, pomagam też dotrzeć do miejsc, gdzie żyją lub bywają warszawiacy. Podpowiem, gdzie można dobrze zjeść, spędzić miło wieczór i posłuchać muzyki na żywo. Dzięki mnie, trafisz do miejsc, gdzie bywają warszawiacy, a nie tylko turyści. Życie kulturalne stolicy nie ma sobie równych w całym kraju. To tu znajduje się najwięcej teatrów i galerii sztuki. Powodów do odwiedzenia Warszawy jest mnóstwo: festiwale filmowe, jazzowe, wystawy, spektakle i oczywiście świetna scena klubowa 🙂

Warszawa to miasto niezwykłe zarówno pod względem historii, architektury, jak i życia kulturalnego. Spacer jej ulicami to ciągłe odkrywanie śladów przeszłości, ale też obserwacja ciągle zmieniającego się, tętniącego życiem miasta. Zapraszam do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *