Wycieczki z przewodnikiem po Warszawie

Warszawa to fascynujące miasto: pełne zieleni, historii i wbrew powszechnej opinii – pełne zabytków. To także duże miasto, które potrafi przyprawić o zawrót głowy. Znalezienie Starówki nie będzie trudne, jednak czy to wystarczy, by naprawdę poznać Warszawę? Oczywiście, że nie. Warszawa to znacznie więcej, dlatego jeśli zależy Ci na prawdziwym poznaniu stolicy – skorzystaj z moich usług. Wycieczki z przewodnikiem to sposób na zobaczenie zarówno najważniejszych zabytków, jak i mało znanych miejsc. Zobaczysz Warszawę z perspektywy jej rodowitego mieszkańca – moja rodzina żyje tu od ponad 100 lat.

Wycieczki z przewodnikiem

Zawsze staram się dowiedzieć, czego dokładnie oczekują moi Klienci. Miło jest mi słyszeć, że mój spacer był najmocniejszym punktem wizyty w Warszawie. Oferuję różnorodne tematy i oprowadzam po wielu dzielnicach: od Śródmieścia ze Starym Miastem i Powiślem, po Pragę, Saską Kępę, Ochotę i Żoliborz. Pokazuję zarówno największe atrakcje, jak i miejsca mało znane – nie tylko dla osób spoza Warszawy. Mieszkańcy stolicy często bywają na moich spacerach. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem jest wśród warszawiaków bardzo popularne. Oprowadzam również w języku angielskim, którym mówię biegle.

Wycieczki tematyczne

Jedną z oferowanych przeze mnie opcji są wycieczki tematyczne, w czasie których zwiedzamy konkretny rejon miasta. Może być to klasyka spod znaku Starego Miasta i okolic, a może być coś mniej oczywistego jak Praga, Warszawa czasów PRL, kryminalna Warszawa (tu można nawet wychylić kieliszek czegoś mocniejszego 🙂 ) i wiele innych. Taki spacer trwa zwykle około 2 godzin, choć w przypadku Łazienek Królewskich nawet 3 – ze względu na zwiedzanie wnętrz. Taka opcja gwarantuje, że Wasza grupa nie padnie na koniec ze zmęczenia 🙂 Kliknij.

Wycieczki „szyte na miarę”

Masz do dyspozycji więcej czasu? Możemy dowolnie łączyć tematy i zwiedzić różne rejony miasta. W przypadku całodniowego zwiedzania, w przerwie możemy zjeść obiad w lokalnej knajpie. Jestem w stanie dostosować dla Państwa program oraz formę zwiedzania. Organizuję przejazdy minibusem z kierowcą, co zapewnia wygodę i możliwość szybkiego przemieszczania się na większych dystansach. Dla ceniących ruch polecam wycieczki rowerowe – hit ostatnich sezonów! Najpopularniejszą formą są oczywiście wycieczki piesze, ale możemy też korzystać z komunikacji miejskiej, co według mnie jest świetnym sposobem poznawania lokalnych zwyczajów. Kliknij.

Wycieczki szkolne

Łukasz Godlewski - przewodnik po WarszawieWycieczki szkolne są stałym elementem mojej pracy w sezonie wiosennym. Współpracuję ze świetną przewodniczką – Dominiką. Jej zaletą jest olbrzymia wiedza na temat zabytków i umiejętność dogadywania się z dziećmi i młodzieżą. To bardzo ważne, ponieważ uczniowie są niezwykle wymagającymi słuchaczami, którzy nie znoszą nudy. Dlatego nawet kilkugodzinne zwiedzanie Starego Miasta może być ciekawe. To dzięki opowieściom, które przekazywane są za pomocą łatwych w odbiorze słów. Zabawne anegdoty przeplatają się z tajemniczymi historiami sprzed setek lat. Zawsze staramy się dopasować język i tematykę do wieku uczestników wycieczki. Kliknij.

Wycieczki indywidualne

Licencjonowany przewodnik po WarszawieRodziny i grupy znajomych to najczęstsi bywalcy moich wycieczek. W kameralnym gronie odbiór jest zupełnie inny! Można poznać to co bardziej ukryte i wejść do miejsc, do których duża grupa nie wejdzie. Myślę, że każdy powinien zobaczyć stolicę z trochę innej perspektywy niż autobus, samochód lub ekran telefonu. Nawet mieszkańcy często nie wiedzą, że przechodzą obok domu, gdzie mieszkała ich ulubiona pisarka lub aktor. W trakcie takich spacerów często spotykamy ciekawych ludzi lub oglądamy zwykle niedostępne podwórka. To niesamowite ile nowego sam odkrywam w trakcie takich wycieczek!

Oferta dla firm

Zwiedzanie może być elementem integracji pracowników lub sposobem na pokazanie miasta zagranicznym gościom. W pierwszym przypadku są to często osoby z Warszawy. Czasem są to weekendowe wycieczki rowerowe, a czasem popołudniowe spacery po pracy. W 2020 roku, z powodu pandemii Covid-19 były to małe, kilkuosobowe grupy pracowników, którzy po raz pierwszy od dawna mieli okazję się spotkać. W przypadku zagranicznych gości, bardzo popularne są wieczorne spacery po Starym Mieście i okolicy, po których uczestnicy udają się na wspólną kolację.

Co, gdzie, kiedy?

Jeśli masz pytania odnośnie swojego pobytu – pytaj koniecznie! W mojej pracy nie tylko oprowadzam wycieczki, pomagam też dotrzeć do miejsc, gdzie żyją lub bywają warszawiacy. Podpowiem, gdzie można dobrze zjeść, spędzić miło wieczór i posłuchać muzyki na żywo. Dzięki mnie, trafisz do miejsc, gdzie bywają warszawiacy, a nie tylko turyści. Życie kulturalne stolicy nie ma sobie równych w całym kraju. To tu znajduje się najwięcej teatrów i galerii sztuki. Powodów do odwiedzenia Warszawy jest mnóstwo: festiwale filmowe, jazzowe, wystawy, spektakle i oczywiście świetna scena klubowa 🙂

Warszawa to miasto niezwykłe zarówno pod względem historii, architektury, jak i życia kulturalnego. Spacer jej ulicami to ciągłe odkrywanie śladów przeszłości, ale też obserwacja ciągle zmieniającego się, tętniącego życiem miasta. Zapraszam do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *