Wycieczki z przewodnikiem po Warszawie

Warszawa to fascynujące miasto, pełne zieleni, historii i wbrew powszechnej opinii – pełne zabytków. Dla kogoś, kto przyjeżdża tu po raz pierwszy, może okazać się przytłaczające. Znalezienie Starego Miasta i Traktu Królewskiego nie będzie trudne, jednak czy to wystarczy, by naprawdę poznać to miasto? Oczywiście, że nie. Warszawa to znacznie więcej, dlatego jeśli zależy Ci na jej lepszym poznaniu, skorzystaj z moich usług. Wycieczki z przewodnikiem to sposób na zwiedzenie zarówno najważniejszych zabytków, jak i mało znanych miejsc. Zobaczysz Warszawę z perspektywy rodowitego mieszkańca – moja rodzina żyje tu od ponad 100 lat.

Wycieczki z przewodnikiem

Wycieczki po Warszawie z przewodnikiemZawsze staram się dowiedzieć, czego dokładnie oczekują moi goście. Wówczas przedstawiam plan wycieczki i ruszamy w drogę. Opowieść mogę prowadzić również w języku angielskim, który znam biegle. Najlepsze zwiedzanie Warszawy to takie, które nie nuży. Moją pasją jest wspólne odkrywanie ciekawych miejsc i opowiadanie o nich moim Klientom. Chętnie dzielę się również swoimi osobistymi historiami, przekazywanymi przez kolejne pokolenia moich przodków, którzy zamieszkiwali Warszawę wiele lat temu. Staram się, aby wszystkie proponowane wycieczki były jedną z najciekawszych przygód każdego turysty. Każdy z proponowanych spacerów z mojej oferty ma określoną tematykę – od miejsc, które powinno się obowiązkowo odwiedzić aż po te, które są mało znane i trudniej dostępne dla kogoś spoza Warszawy.

Przykładowe trasy

Moja oferta skierowana jest do grup zarówno małych i kameralnych, jak i dużych, przyjeżdżających do Warszawy autokarem. Do klasycznych tras zwiedzania należą:

  • Wycieczka po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu – szlakiem najważniejszych zabytków takich jak Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Archikatedra św. Jana, Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski. Opowiem historię początków Warszawy, sięgającą XIII wieku. Nie sposób nie wspomnieć o II wojnie światowej. Pokażę Wam najważniejsze pomniki takie jak Pomnik Powstania Warszawskie i Pomnik Małego Powstańca, poszukamy razem śladów po kulach z czasu Powstania Warszawskiego;
  • Zwiedzanie Łazienek Królewskich, w trakcie którego zajrzymy do wnętrz Pałacu na Wyspie, Białego Domu i Starej Oranżerii. Przejdziemy obok Pomnika Fryderyka Chopina, Podchorążówki oraz Amfiteatru. Aleje parku są piękne o każdej porze roku, latem i wiosną kwitną barwne kwiaty, jesienią liście mienią się odcieniami żółci, czerwieni i brązu;
  • Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie – jestem również licencjonowanym przewodnikiem po warszawskiej rezydencji królewskiej. Historia Zamku jest fascynująca i każdy powinien go odwiedzić.
  • Wycieczka po Getcie Warszawskim, w trakcie której poznamy jeden z najtragiczniejszych momentów w historii Warszawy. W największym żydowskim getcie okupowanej Europy zmarło z głodu 100 000 warszawskich Żydów, a około 300 000 zostało wywiezionych do obozu zagłady w Treblince. Obejrzymy najważniejsze miejsca pamięci związane z Powstaniem w Getcie Warszawskim, ale i ocalałe żydowskie kamienice i synagogę.

Do bardziej alternatywnych tras zaliczyłbym zwiedzanie warszawskiej Pragi, Saskiej Kępy, Warszawy socrealistycznej i kryminalnej (tylko dla dorosłych).

Wycieczki szyte na miarę

Wiem z doświadczenia, że wielu Turystów chce, aby wycieczka po Warszawie była „szyta na miarę”. To opcja dla tych, którzy wiedzą co chcą zobaczyć i chcą połączyć różne tematy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Jestem w stanie dostosować dla Państwa program oraz formę zwiedzania. Jeśli ktoś ma ochotę podziwiać architekturę i zabytki Warszawy z perspektywy dwóch kółek, to zapraszam na przejażdżkę rowerową. Polecam opcję wieczornego zwiedzania stolicy, gdzie w gronie dorosłych możemy wstąpić po drodze na kieliszek wódki lub kufel piwa 🙂 Większym grupom wielokrotnie pokazywałem miasto z okien zabytkowego autobusu, czyli tzw. ogórka.

Wycieczki szkolne

Łukasz Godlewski - przewodnik po WarszawieOrganizuję również wycieczki szkolne po stolicy z przewodniczką – Dominiką. Jej zaletą jest olbrzymia wiedza na temat zabytków i umiejętność dogadywania się z dziećmi i młodzieżą. To bardzo ważne, ponieważ uczniowie są niezwykle wymagającymi słuchaczami, którzy nie znoszą nudy. Dlatego nawet kilkugodzinne zwiedzanie Starego Miasta może być ekscytujące. To dzięki opowieściom, które przekazywane są za pomocą łatwych w odbiorze słów. Zabawne anegdoty przeplatają się z tajemniczymi historiami sprzed setek lat. Młodzi turyści mogą dostrzec pewne analogie między współczesnym życiem, a tym z czasów np. Jana III Sobieskiego. Świetnym przykładem jest historia korespondencji między królową Marysieńką, a jej mężem bywającym w podróżach. Wówczas też istniał świat newsów i plotek dotyczących śmietanki towarzyskiej z otoczenia władcy. Informacje rozchodziły się bardzo szybko, choć pewnie nie tak, jak dziś w mediach społecznościowych 🙂

Co, gdzie, kiedy?

Dzięki przewodnikowi, odwiedzający stolicę mogą lepiej poznać jej różne oblicza. W mojej pracy nie tylko pokazuję ciekawe zabytki, ale także pomagam dostrzec bardziej lokalne oblicze miasta. Podpowiem, gdzie można dobrze zjeść, spędzić przyjemny wieczór i posłuchać muzyki na żywo. Dzięki mnie, możesz trafić do miejsc, gdzie bywają warszawiacy, a nie tylko turyści. Życie kulturalne stolicy nie ma sobie równych w całym kraju. To tu znajduje się najwięcej teatrów i galerii sztuki. Powodów do odwiedzenia Warszawy jest mnóstwo: festiwale muzyki jazzowej, klasycznej, festiwale filmowe i wystawy czasowe.

Warszawa to miasto niezwykłe, zarówno pod względem historii, architektury jak i życia kulturalnego. Wycieczka po nim to ciągłe odkrywanie śladów przeszłości, ale też obserwacja ciągle zmieniającego się, tętniącego życiem miasta. Zapraszam na wspólny spacer!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *