Wycieczki po Warszawie z przewodnikiem

Wycieczki po Warszawie z przewodnikiemDocierasz do Warszawy w celach turystycznych i…co dalej? Oznaczasz w nawigacji miejsca, które chcesz zobaczyć i rozpoczynasz swoją przygodę. W tej sytuacji musisz liczyć wyłącznie na siebie i wiedzę z Internetu. Jeśli zależy Ci na lepszym poznaniu miasta i jego fascynującej historii, to skorzystaj z moich usług. Wycieczki po Warszawie z przewodnikiem to sposób na zwiedzanie zarówno zabytków i mniej znanych zakątków.

Wycieczki z przewodnikiem

Zawsze staram się dowiedzieć, czego dokładnie oczekują ode mnie Klienci. Wówczas przedstawiam plan wycieczki ulicami stolicy i ruszamy w drogę. Opowieść mogę prowadzić również w języku angielskim, którym biegle się posługuję.

Najlepsze zwiedzanie Warszawy to takie, która nie nuży. Moją pasją jest wspólne odkrywanie ciekawych miejsc i opowiadanie o nich moim Klientom. Chętnie dzielę się również swoimi osobistymi historiami, przekazywanymi przez kolejne pokolenia moich przodków, którzy zamieszkiwali Warszawę wiele lat temu. Staram się, aby wszystkie proponowane wycieczki po Warszawie były jedną z najciekawszych przygód każdego turysty. Każda wycieczka z mojej oferty ma swoją określoną tematykę – od miejsc, które powinno się obowiązkowo odwiedzić aż po te, które są mało znane i ukryte.

Przykładowe trasy

Moja oferta skierowana jest do grup zarówno małych i kameralnych, jak i dużych, przyjeżdżających do Warszawy autokarem. Do klasycznych tras zwiedzania należą:

  • po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu – szlakiem najważniejszych zabytków takich jak Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Archikatedra św. Jana, Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski. Opowiem historię początków Warszawy, sięgającą XIII wieku. Nie sposób nie wspomnieć o II wojnie światowej. Pokażę Wam najważniejsze pomniki takie jak Pomnik Powstania Warszawskie i Pomnik Małego Powstańca, poszukamy razem śladów po kulach z czasu Powstania Warszawskiego;
  • spacer po Łazienkach Królewskich, w trakcie którego zajrzymy do wnętrz Pałacu na Wyspie, Białego Domu i Starej Oranżerii. Przejdziemy obok Pomnika Fryderyka Chopina, Podchorążówki oraz Amfiteatru. Aleje parku są piękne o każdej porze roku, latem i wiosną kwitną barwne kwiaty, jesienią liście mienią się odcieniami żółci, czerwieni i brązu;
  • Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie – jestem również licencjonowanym przewodnikiem po warszawskiej rezydencji królewskiej. Historia Zamku jest fascynująca i każdy powinien go odwiedzić.
  • Getto Warszawskie, jeden z najtragiczniejszych momentów w historii Warszawy. W największym żydowskim getcie okupowanej Europy zmarło z głodu 100 000 warszawskich Żydów, a około 300 000 zostało wywiezionych do obozu zagłady w Treblince. Obejrzymy najważniejsze miejsca pamięci związane z Powstaniem w Getcie Warszawskim, ale i ocalałe żydowskie kamienice i synagogę.

Wycieczki po Warszawie szyte na miarę

Wiem z doświadczenia, że wielu Turystów woli, aby wycieczka po Warszawie z przewodnikiem była „szyta na miarę’. To opcja dla tych, którzy wiedzą konkretnie co chcą zobaczyć w mieście, mają swoje zainteresowania i upodobania. Jestem w stanie dostosować do nich program oraz formę zwiedzania. Jeśli ktoś ma ochotę podziwiać architekturę i zabytki Warszawy z perspektywy dwóch kółek, to zapraszam na przejażdżkę rowerową. Polecam opcję wieczornego zwiedzania stolicy.

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Wycieczki szkolne z przewodnikiem

Organizuję również szkolne wycieczki po stolicy z przewodniczką – Dominiką. Jej zaletą jest olbrzymia wiedza na temat zabytków i umiejętność dogadywania się z dziećmi i młodzieżą. To bardzo ważne, ponieważ uczniowie są niezwykle wymagającymi słuchaczami, którzy nie znoszą nudy. Dlatego nawet wielogodzinne zwiedzanie Parku i Pałacu w Wilanowie może być ekscytujące. To dzięki opowieściom, które przekazywane są za pomocą łatwych w odbiorze słów. Zabawne anegdoty przeplatają się z tajemniczymi historiami sprzed setek lat. Młodzi turyści mogą dostrzec pewne analogie między współczesnym życiem, a tym z czasów np. Jana III Sobieskiego. Świetnym przykładem jest historia korespondencji między królową Marysieńką, a jej mężem bywającym w podróżach. Istniał wówczas również świat newsów i plotek dotyczących śmietanki towarzyskiej z otoczenia władcy. Informacje rozchodziły się bardzo szybko, co można porównać do działania dzisiejszych mediów społecznościowych.

Zapytaj mnie: „Co, gdzie, kiedy?”

Odwiedzający stolicę mają szansę lepiej poznać różne jej oblicza z licencjonowanym przewodnikiem. To często osoba, która nie tylko odkrywa dla turystów ciekawe, atrakcyjne, niepowtarzalne zakątki, ale również pomaga w prozaicznych czynnościach związanych z przyjazdem do nieznanego sobie miejsca. Podpowie, gdzie można dobrze zjeść i spędzić w dobrym klimacie wieczór, znaleźć wolne miejsca parkingowe etc.

Warszawa to miasto niezwykłe, zarówno pod względem historii, jak i architektury. Dlatego wycieczka po nim to ciągłe odkrywanie śladów przeszłości, jak i ciągle zmieniającego, tętniącego życiem się miasta. Zapraszam na wspólny spacer!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *