Chopin Boutique B&B. Hotel z duszą w przedwojennej kamienicy

Drugiego takiego miejsca w Warszawie nie znajdziecie. Nie jest to zwyczajny hotel, to bardziej instytucja stworzona przez ludzi z pasją i zamiłowaniem do sztuki i muzyki.

Chopin Boutique mieści się w przedwojennej kamienicy projektu Edwarda Ebera, który nadał jej cechy modernizmu berlińskiego. Na fasadzie odnajdziemy ślady po kulach z czasów Powstania Warszawskiego.

Mieszkali tu przedstawiciele elity intelektualnej II RP: prawnicy, lekarze, przemysłowcy i politycy. Do najsłynniejszych należeli m.in.: Prezydent Stanisław Wojciechowski czy hrabia Jerzy Plater. Również i dziś bywają tu wielkie osobistości, wśród nich laureaci i nominowani do Oskara: Andrzej Wajda, Volker Schlöndorff, Paweł Pawlikowski czy Agnieszka Holland.

Chopin Boutique prowadzony jest przez założycieli Stowarzyszenia Smolna, ludzi zaangażowanych społecznie, organizatorów m.in. corocznych Urodzin Fryderyka Chopina. Dużym atutem jest także przynależność do Heritage Hotels Poland, programu skupiającego miejsca unikalne, przyjazne środowisku i pielęgnujące swoje historyczne dziedzictwo. To miejsce dla osób szukających czegoś więcej niż po prostu noclegu. Każdy z pokoi urządzony jest w przedwojennym stylu i każdy jest inny, bowiem meble są autentyczne i niepowtarzalne. Hotel szczyci się największą w Polsce kolekcją mebli słynnego projektanta z Brna, Jindricha Halabaly. Dla lubiących wycieczki po mieście czekają rowery. To najlepszy sposób na zwiedzanie Warszawy, która od lat staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom.

Miejscem szczególnym jest tutaj Chopin Salon, prowadzony przez Annę Hajduk, nagradzaną na prestiżowych konkursach pianistkę, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Codziennie o 19:30 odbywają się tu koncerty chopinowskie. Są skierowane do wszystkich, nie tylko do gości hotelu. To jedyne miejsce w  Warszawie, gdzie w atmosferze przedwojennego mieszkania posłuchamy muzyki Chopina, w dodatku w bardzo kameralnym gronie. Grywają tu pianiści pochodzący z różnych stron świata. Od 2016 Anna Hajduk prowadzi również drugą scenę – Dom Muzyki przy Nowym Świecie 63, którego gospodarzem jest także Stowarzyszenie Smolna. Tu również posłuchamy Chopina, choć w bardziej miejskiej, kawiarnianej atmosferze (codziennie o 17:00).

Kolejną mocną stroną Chopin Boutique jest niedawno otwarta Restauracja Filoksenia/Philoxenia. U podstaw jej działalności leży gościnność homerycka, czyli taka, gdzie gość jest oczekiwany, bo stanowi dla właściciela źródło inspiracji. Wszystkie tutejsze produkty są ekologiczne i pochodzą z lokalnych gospodarstw. Szczypiorek rośnie na dachu obok pszczół produkujących miód. Na miejscu wyrabiane są dżemy i powidła. Kawa wypalana jest na miejscu i zgodne z zasadą podawana w ciągu maksymalnie 14 dni, aby nie utraciła swojego aromatu i smaku. Zapewniam, że takiego espresso nie wypijecie nigdzie indziej.

Adres: Chopin Boutique B&B, ul. Smolna 14

Fanpage: facebook.com/bbwarsaw/

WWW: bbwarsaw.com

Rezerwacje koncertów: 22 829 48 01

1 Comment

  1. Planujemy przyjazd w listopadzie…m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *