KABAK. Designerskie skarpetki made in Poland

KABAK to sklep dla wielbicieli nieco bardziej ekstrawaganckich elementów garderoby, przede wszystkim – skarpetek. Od nich się zaczęło, ale obecnie można tu kupić również i inne rzeczy: paski, czapki, bieliznę, zeszyty, a także produkty zaprzyjaźnionych firm. Wszystko tworzone jest w Polsce.

KABAK oferuje rzeczy unikatowe, świetnie wykonane i ładnie zaprojektowane przez Kasię – absolwentkę wzornictwa łódzkiej ASP, która od kilku lat rozwija sklep razem z Kubą, odpowiedzialnym za kwestie organizacyjne.

Przy Hożej 51 Kabak działa od ponad roku. Sklep świetnie wpisuje się w klimat Śródmieścia Południowego, gdzie jak grzyby po deszczu powstają kolejne ciekawe, autorskie sklepy, galerie i knajpki.

Na miejscu poznałem Olę, Kasię, Julkę, Marysię, Dymitra oraz Kubę, świetni ludzie tworzący bardzo zgrany zespół. Ceny są tu bardzo przystępne i jest w czym wybierać. Wśród wzorów znajdziemy też nawiązania do Warszawy: skarpetki z Pałacem Kultury i Nauki w wersji z King Kongiem lub statkami kosmicznymi. Dla lubiących zakupy w sieci, działa również sklep internetowy kabak.com.pl. Niedawno powstał też kolejny sklep stacjonarny przy Marszałkowskiej 27/35.

Kabak mieści się w ponad 100 letnich budynkach fabryki serów Serwar. Ponoć był to ostatni zakład produkcyjny działający na Śródmieściu. W przyszłości powstaną tu lofty, a póki co wnętrza zajmuje m.in. show room, studio fotograficzne, studio tatuażu czy ściana wspinaczkowa z kawiarnią. Kabak ma to szczęście, że mieści się przy samej ulicy obok bramy wjazdowej, więc nie sposób go przeoczyć.

KABAK, ul. Hoża 51, Marszałkowska 27/35

Godziny otwarcia obydwu sklepów:

Poniedziałek – piątek: 10:00 – 19:00

Sobota: 12:00 – 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *