Wycieczka po Warszawskiej Pradze

Wycieczka po Warszawskiej Pradze

  • Wycieczka po Warszawskiej Pradze
  • Cena: 250 zł
  • 350 zł w języku angielskim
  • Dwugodzinna wycieczka piesza
  • Telefon: 691-098-809
  • Email: info@klimatwarszawy.pl

Zarys historii

Praga Północ to autentyczna dzielnica, która nie uległa większym zniszczeniom w czasie II wojny światowej, dlatego jest to miejsce wyjątkowe. Położona jest po drugiej stronie Wisły, czyli dokładnie naprzeciw Starego Miasta. Początki Pragi sięgają XVII wieku, kiedy była jeszcze odrębnym miastem. Jednak jeszcze przed powstaniem Warszawy, odbywały się tu różnego rodzaju targi. Praga stała się częścią Warszawy w XVIII wieku, jednak większość przedwojennych obiektów powstała na przełomie XIX i XX wieku. Znajdują się tu budowle świadczące o wielokulturowym charakterze dzielnicy: zabytki kultury polskiej, żydowskiej i rosyjskiej, głównie związane z życiem religijnym dawnych Prażan. Specyficzny klimat dzielnicy tworzą zrujnowane kamienice i podwórka studnie z ich kapliczkami. Praga kryje mnóstwo mało znanych zakamarków, dlatego odkrywanie tej dzielnicy jest niezwykle ekscytujące.

W ostatnich latach Praga bardzo się zmieniła, ponieważ zaczęto remontować przedwojenne kamienice, a opuszczone fabryki zmieniają się w centra kultury. Ślepe ściany praskich kamienic od lat zapełniane są muralami artystów z całego świata. Nie ma drugiej takiej dzielnicy w Warszawie, dlatego koniecznie musisz ją poznać!

Wycieczka po Warszawskiej Pradze

W trakcie spaceru zobaczymy: Cerkiew Św. Marii Magdaleny, Katedrę Św. Floriana, Żydowski Dom Akademicki, Bazar Różyckiego, Gmach Wychowawczy im. Michała Bergsona, dawną Fabrykę Wódki „Koneser”, podwórka z kapliczkami, murale i lokalizacje „Pianisty” Romana Polańskiego.

Wycieczka po Warszawskiej PradzeWycieczka po Warszawskiej Pradze Wycieczka po Warszawskiej Pradze Wycieczka po Warszawskiej Pradze